Milyen jótékony hatásai vannak a szaunázásnak?

Hírek
2020. Február 01. - 00:00
A keringési rendszerre
Hazánkban sokáig nem javasolták a szaunázást szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőknek. Ma már tudjuk, hogy a szaunázás egyfelől edzi a vérereket, másfelől a magasvérnyomás-betegségben szenvedőknél a kabinban való tartózkodás során átmeneti vérnyomáscsökkenés figyelhető meg. A szaunázás hosszútávon javítja a szívkoszorúerek keringését.
Az immunrendszerre
A szaunázás során a rövid ideig tartó felmelegedés nemcsak edzi a vérkeringést, de hatására olyan immunvédelmet segítő anyagok szabadulnak fel a szervezetben, melyek segítenek felvenni a harcot a fertőzésekkel szemben. A téli időszakban különösen érdemes heti rendszerességgel szaunázni, hiszen az ily módon megerősített immunrendszer könnyebben veri vissza a légúti fertőzéseket.
A bőrre
A szaunázás élénkítő hatással van a szervezetre, fokozza az anyagcserét, segíti a méreg- és salakanyagok kiürülését. Mindez nem csupán az immunrendszerre hat, de szépíti, tisztítja a bőrt is, támogatja a sejtképződést. Ráadásul a szaunázás, illetve az azt követő hideg vizes zuhany javítja a bőr vérellátottságát, fokozza annak rugalmasságát.
A hormonrendszerre
Már a kabinban ülve érezheted a szaunázás kellemes, testet-lelket ellazító hatását. Ha pedig a szaunázást követően hideg vízzel zuhanyozol, az a vegetatív idegrendszerben és a hormonális szervekben - agyalapi mirigyben, mellékvesekéregben - egyfajta pozitív stresszt vált ki. Mindez nemcsak felfrissülést hoz, de hosszútávon edzi, segíti a hormonrendszer működését.

Szobafoglalás

Ajánlatot kérek
Magyarország megújul Új Széchényi Terv