Recski Ifjúsági Tábor
Szolgáltatásaink > Szálláshely
A tábor területe zárt, az udvaron van parkolási lehetőség.
A táborban közösségi épület, két darab osztott terű faház és vizesblokk (férfi és női zuhanyzók és WC-k) található. A közösségi épületben található az étkező, a melegítő konyha, valamint két betegszoba, ahol 4 fő (2+2) elkülönített elhelyezése biztosított. A tábor 60 férőhelyes.
A "kis faház" előteréből két szoba nyílik:
- szoba: 10 férőhely emeletes ágyon
- szoba: 4 férőhely emeletes ágyon
- szoba: 14 férőhely emeletes ágyon
- szoba: 4 férőhely emeletes ágyon
- szoba: 14 férőhely emeletes ágyon
A faházakban megszálló vendégeknek takarót és párnát biztosítunk, de ágyneműhuzatról a táborozónak kell gondoskodnia.
A "Vadász ház"
Összkomfortos ház, saját felszerelt konyhával, zuhanyzóval és wc-vel.
Összesen 4 személynek nyújt szálláslehetőséget.
A "Tarna Lak"
Nevét a közelben csörgedező Tarna patakról kapta.
Meleg konyhás étkezés rendelhető Recskről, kiszállítással.
Étkeztetésről és éttermekről bővebben itt olvashat.
A Recski Ifjúsági Tábor kitűnő helyszín osztálykirándulások, nyári táborok lebonyolítására.
A környék adottságai révén számtalan túraútvonal közül lehet kiválasztani a korosztálynak legmegfelelőbbet.
A legkedveltebb túraútvonalakról itt olvashat.
3 év alatt ingyenes.
Az árak tartalmazzák az áfát.
Nyitvatartás: május 1. - szeptember 30.
A melegítőkonyha gázhasználati díja a fogyasztott mennyiség után, mérés alapján történik.
Látnivalók a környéken:
Recsk
Parádsasvár
Mátraderecske
Sirok
Gondnok és információ: 06 70 701 0930
Szobát foglalni az alábbi módon lehet:
E-mailben: recepcio@turkevetermal.hu
Honlapunkon: www.turkevetermal.hu
Levélben: 5420 Túrkeve, Kuthen király út 11.
A Recski Ifjúsági Tábor elérhetősége:
Cím: H-3245 Recsk, Kenyeres út 15.
GPS: 47.9243311684-20.0699211435
Tájékoztató a vendégeink által sokat látogatott mátraderecskei mofettáról
Vulkáni utóműködésként gyakran jelentkezik gázkiömlés, aminek összetevői a bőrön át a véráramába bejutva gyógyító hatást fejtenek ki. A geológusok az említett jelenséget mofettának nevezik, mely geológiai adottságoknak megfelelően különböző összetételű lehet. A széndioxid gáz balneoterápiás alkalmazása több évezredes múltra tekint vissza, az I. században Celsus és Plinius amfiteátrumszerűen kiképzett medencékben, mofettákban kezelték betegeiket. A XVI. században Paracelsus égési sérülések, fekélyek, női betegségek esetén használta a gyógygázt. Erdélyben a népi gyógyászatban 600 éve alkalmazzák. A széndioxid gáz értágító hatását 1858-ban Lister írta le. A múlt században a kezelések továbbfejlesztése az 1929-1932. években R. Cobet, H. Hediger és G. Parade nevéhez fűződik. A hatásmechanizmus ismertté válása és az utóbbi időkben ún. civilizációs betegségek leküzdésében elért gyógyeredmények ráirányították a figyelmet a CO2 gázfürdő kezelések jelentőségére. A gyógyászatban ma már méltó helyet tölt be a száraz CO2 gáz is, mint fizioterápiás tényező. A természetes széndioxid szárazfürdőt Európában (Románia, Lengyelország, Olaszország, Ausztria) évszázadok óta alkalmazzák. A gáz összetételétől függően az indikációs kör változik, a magas kéntartalmú erdélyi mofettákat elsősorban reumatológiai, mozgásszervi betegségekben alkalmazzák, a döntően széndioxidot tartalmazó szárazfürdő az angiológiai betegségekre is kiváló hatású.
Hazánkban a legjelentősebb gázfeláramlás Mátraderecskén található.
A település a Keleti Mátra északi oldalán, Budapesttől 120, Egertől 30 km-re található, lakóinak száma 1980, természeti kincsekben gazdag (strandfürdőjének vize a bükkszéki víz összetételével közel megegyezik), levegője tiszta, panorámája lenyűgöző.
A lakosság az évszázadok során megtanult együtt élni a gázszivárgással, azonban néhány ház pincéjében, mélyebb fekvésű helyiségekben több alkalommal fordult elő rosszullét, tömeges baromfipusztulás, egy esetben kút ásásakor haláleset. Az ásott kutak széndioxidos jellege az 1930-as évek óta ismert.
Lakossági bejelentések 1992-ben jelezték a gázszivárgás növekedését, mely miatt földtani, kémiai, fizikai, radiológiai és gyógyászati vizsgálatokat végeztek a jelenség tulajdonságainak megismerésére, illetőleg a gyógyászatban történő hasznosítására.
A gáz összetétele:
Oxigén - 1,61 tf %, Nitrogén - 7,13 tf %, Metán - 5,11 tf %, Széndioxid 86,16 tf %
(Vízkutató Vízkémia Kft.)
A mátraderecskei gyógygáz radon tartalma viszonylag magas, radioaktivitása / 222 Rn / 125 kBq/m3.
(MTA ATOMKI)
A Mátraderecske térségében felszínre érkező gáz nagy mennyiségű, erősen töredezett triász kori karsztvíztároló rétegekből származik. A mélységi eocén vulkáni andeziten keresztül a gáz a felszín közelébe szivárog, ott a gázrekesztő fiatal üledék takarója alól 1000 m mélységből átlagosan 400 l/ óra intenzitással a felszínre tör. Az elvégzett vizsgálatok alapján az Egészségügyi Minisztérium Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Főigazgatósága a természetes módon feláramló és gyógyászati célra foglalt széndioxid gázforrás gázát 1999-ben gyógygázzá, a gyógyászati központot 2006-ban gyógygázfürdő intézménnyé minősítette.
A mátraderecskei gyógygáz, a magyar balneológia új, egyedülálló gyöngyszeme, mely jelentősen hozzájárul az ország érbetegeinek, egyes reumatológiai kóresetek színvonalas ellátásához, rehabilitációjához.
forrás: http://www.mofetta.info/#!mofetta/cipy